ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

Θα χαρούμε να σας δούμε στην εκδήλωση-ομιλία που θα γίνει στο σχολείο μας. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ

========================================================

Με μεγάλη επιτυχία στέφθηκε η ομιλία που έγινε στο σχολείο μας με πρωτοβουλία του συλλόγου διδασκόντων και του συλλόγου γονέων-κηδεμόνων, την Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2018 με θέμα: “Επικοινωνώντας με τους εφήβους”.  Η ομιλία πραγματοποιήθηκε από ψυχολόγο του “Δίολκος¨ (Κέντρο Πρόληψης Εξαρτήσεων Ν. Κορινθίας). Στο τέλος της ομιλίας ακολούθησε συζήτηση-διάλογος με τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση.

========================================================

Μαθήματα παροχής Α’ βοηθειών

Με μεγάλη προσοχή παρακολούθησαν οι μαθητές μας τα μαθήματα παροχής Α’ Βοηθειών από την κ. Βασιλική Παππά, εκπρόσωπο του Ερυθρού Σταυρού, την Πέμπτη 17/1/2019. Τα παιδιά συμμετείχαν ενεργά στο β’ μέρος της παρουσίασης που είχε βιωματικό χαρακτήρα και έμαθαν τεχνικές παροχής βοήθειας σε συνανθρώπους μας που βρίσκονται σε κίνδυνο.