ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 4 ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 1 ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 3 ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2

Λίγα λόγια για την ιστορία του σχολείου μας…

Το Γυμνάσιο Βουλιαγμένης ιδρύθηκε το 1978 και μέχρι το 2013 λειτουργούσε φιλοξενούμενο στο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Βουλιαγμένης επί της Οδού Ήρας 5. Το 2014 μεταφέρθηκε στο νέο κτήριο επί της Οδού Ιάσονος 52-56. Η θεμελίωση του νέου κτηρίου έγινε επί δημαρχίας του Γρηγ. Κασιδόκωστα το 2010.

Ως Διευθυντές έχουν θητεύσει οι παρακάτω κ.κ.

1. Βαβαλέτσκος Θεοδόσιος
  2. Κίντου Χαρίκλεια
  3. Αλιπράντη Αικατερίνη
  4. Βαλλίδου Αθανασία
  5. Διονυσόπουλος Χρήστος
  6. Σκαρδάση Νίκη
  7. Βλαστός Αθανάσιος
  8. Τακιάδης Νικόλαος
  9. Γαλιατσάτου Σοφία
  10. Κουμπούνης Ιωάννης
  11. Μαρκοπούλου Ζαχαρούλα
  12. Από 3 Ιουλίου 2023 έως και 31/07/2027 θα ασκεί καθήκοντα Διευθύντριας στο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ η κ. Μανώλη Νίκη, Φιλόλογος

Παράλληλα το Γυμνάσιο Βουλιαγμένης υλοποιεί με τη συνεργασία εκπαιδευτικών και μαθητών περιβαλλοντολογικά και πολιτιστικά προγράμματα, στα πλαίσια των οποίων πραγματοποιούνται εκδηλώσεις και εκδρομές εντός και εκτός Ελλάδας.