ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Δ.Δ.Ε. ΑΝ.ΑΤΤ.)

"Η γνώση είναι δύναμη", Sir Francis Bacon

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Δ.Δ.Ε. ΑΝ.ΑΤΤ.)

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Το καινούργιο Γυμνάσιο Βουλιαγμένης είναι γεγονός - ΕΒΔΟΜΗ OnlineΓυμνάσιο Βουλιαγμένης: Ένα σχολείο χωρίς …αυλή | Παλμός ΓλυφάδαςEγκαινιάστηκε το νέο πρότυπο Γυμνάσιο Βουλιαγμένης | VIMA OnlineEγκαινιάστηκε το νέο πρότυπο Γυμνάσιο Βουλιαγμένης | VIMA OnlineΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ στις ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (ΔΔΕ ΑΝ.ΑΤΤ.)Βουλιαγμένη: Εγκαινιάστηκε σήμερα το νέο Γυμνάσιο (photo)Γυμνάσιο Βουλιαγμένης: Ένα σχολείο χωρίς …αυλή – 3Β Βάρη Βούλα Βουλιαγμένη

Λίγα λόγια για την ιστορία του σχολείου μας…

Το Γυμνάσιο Βουλιαγμένης ιδρύθηκε το 1978 και μέχρι το 2013 λειτουργούσε φιλοξενούμενο στο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Βουλιαγμένης επί της Οδού Ήρας 5. Το 2014 μεταφέρθηκε στο νέο κτήριο επί της Οδού Ιάσονος 52-56. Η θεμελίωση του νέου κτηρίου έγινε επί δημαρχίας του Γρηγ. Κασιδόκωστα το 2010.

Ως Διευθυντές έχουν θητεύσει οι παρακάτω κ.κ.

1. Βαβαλέτσκος Θεοδόσιος
  2. Κίντου Χαρίκλεια
  3. Αλιπράντη Αικατερίνη
  4. Βαλλίδου Αθανασία
  5. Διονυσόπουλος Χρήστος
  6. Σκαρδάση Νίκη
  7. Βλαστός Αθανάσιος
  8. Τακιάδης Νικόλαος
  9. Γαλιατσάτου Σοφία
  10. Κουμπούνης Ιωάννης
  11. Από 1ης Αυγούστου 2017 έως και …………………………….  ασκεί καθήκοντα Διευθύντριας στο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ η κ. Μαρκοπούλου Ζαχαρούλα, κλ. ΠΕ05 (Γαλλικής Φιλολογίας)

Παράλληλα το Γυμνάσιο Βουλιαγμένης υλοποιεί με τη συνεργασία εκπαιδευτικών και μαθητών περιβαλλοντολογικά και πολιτιστικά προγράμματα, στα πλαίσια των οποίων πραγματοποιούνται εκδηλώσεις και εκδρομές εντός και εκτός Ελλάδας.