ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019 – 2020

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Καλούμε τους Γονείς και Κηδεμόνες όλων των τάξεων σε  γενική συνέλευση την

Δευτέρα  7/10/2019  και ώρα 19:30 στο χώρο του σχολείου.

Θέματα ημερησίας διάταξης:

1. Ενημέρωση και λήψη αποφάσεων για περαιτέρω δράσεις, μετά την συνάντηση, την 1ηΟκτωβρίου 2019, με τον Δήμαρχο, τον Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών, τον Πρόεδρο του Τοπικού Συμβουλίου Βουλιαγμένης και την Προέδρο της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής και μετά την από 4-9-2019 επιστολής  της Διευθύντριας του σχολείου μας, σχετικά με τις αθλητικές εγκαταστάσεις του σχολείου και τις υπόλοιπες εργασίες που πρέπει να γίνουν στο σχολείο μας.
  2.  Προγραμματισμός – ιδέες – για διήμερη εκδρομή για rafting, για τη συμμετοχή του Συλλόγου στο Χριστουγεννιάτικο Bazaar του σχολείου και για τη λειτουργία του κυλικείου.
  3. Οργάνωση της επικοινωνίας του συλλόγου με τους γονείς μέσω VIBER.
  4. Διάφορα θέματα και προτάσεις.

Υπενθυμίζουμε ότι  η ετήσια συνδρομή ανέρχεται στο ποσό των €20 για ένα παιδί και 30€ για δύο παιδιά. Την συνδρομή μπορείτε να καταβάλετε στην Ταμία του συλλόγου κα. Κουσαθανά Τζένου Πέννυ τηλ 6948305824 ή κάνοντας κατάθεση στο λογαριασμό του συλλόγου στην τράπεζα EUROBANK αρ λογαριασμού 0026.0444.94.0200370035 και IBAN GR3302604440000940200370035.

για Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων,

Κατερίνα Λιωνή Μάμαλη                                                              Σταύρος Γρηγοριάδης

Πρόεδρος                                                                                            Γραμματέας

Διοικητικό Συμβούλιο Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Γ/Σ Βουλιαγμένης

1. Κατερίνα Λιωνή Μάμαλη, Πρόεδρος, email : klioni@otenet.gr
  2. Μαίρη Κιοσέογλου , Αντιπρόεδρος,
  3. Γρηγοριάδης Σταύρος, Γραμματέας, email:gregosta@hotmail.com
  4. Πένυ Κουσαθανά, Ταμίας, email: kousapeny@gmail.com
  5. Tούλα Ορφανουδάκη, Μέλος
  6. Βίλυ Μαχαίρα Στεργίου, Μέλος
  7. Ζωή Σουντζή Μπαουράκη, Μέλος

Για επικοινωνία με το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του Γυμνασίου Βουλιαγμένης:

sgkgym.vouliagmenis@gmail.com

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017 – 2018

Διαβάστε εδώ πρόσκληση σε Γενική Συνέλευση από το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του Γυμνασίου Βουλιαγμένης.

Δείτε εδώ τη σύνθεση του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Γυμνασίου Βουλιαγμένης, καθώς και e-mail επικοινωνίας.

Γιατί ο Άρης λέγεται κόκκινος πλανήτης; Πόση ώρα κάνει το φως να ταξιδέψει από τον Ήλιο στη Γη μας και πόση από το αστέρι Άλφα του Κενταύρου; Τί είναι όλες αυτές οι λακούβες στην επιφάνεια του Φεγγαριού;

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Γυμνασίου και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Βουλιαγμένης σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Αστρονομίας, Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών και Τηλεπισκόπησης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών σας προσκαλούν σε μια βραδιά Αστρονομίας με διαδραστικά παιγνίδια και Αστροπαρατήρηση, στον προαύλειο χώρο του Δημοτικού σχολείου την Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2016.

Πρόγραμμα:
6 μ.μ. Μαθητές Δημοτικού (Διαδραστικό παιγνίδι)
7 μ.μ. Αστροπαρατήρηση για τους Μαθητές Δημοτικού, και παράλληλα, παιγνίδι για τους Μαθητές Γυμνασίου
8 μ.μ. Αστροπαρατήρηση για τους Μαθητές Γυμνασίου (Άρης, Αφροδίτη, Σελήνη).

Κόστος συμμετοχής 4 ευρώ ανά μαθητή (οι συνοδοί δεν πληρώνουν)

Δηλώστε συμμετοχή μέχρι και την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου στα μέλη του Δ.Σ. των Συλλόγων

Δείτε εδώ τη Σύνθεση των μελών που απαρτίζουν το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Γυμνασίου Βουλιαγμένης.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ – ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ