ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Ελέφαντας Κορμός Σημάδι - Δωρεάν εικόνα στο Pixabay

1. Μέχρι και τη Δευτέρα 6/04/2020 έχετε τη δυνατότητα, όσοι δεν το πράξατε ακόμη, να αποκτήσετε κωδικούς πρόσβασης στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.
  2. Εγγραφείτε στα ψηφιακά μαθήματα του Γυμνασίου Βουλιαγμένης στην ηλεκτρονική τάξη εδώ
  3. Να ενημερώνεστε, στην η-Τάξη, σχετικά με το τι αναρτούν οι καθηγητές σας.
  4. Για το μάθημα των Θρησκευτικών, πέρα από τα ψηφιακά μαθήματα στην η – τάξη, να κοιτάτε και το προσωπικό blog του διδάσκοντος εδώ
  5. Εναλλακτικά, να παρακολουθείτε και το μενού ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΜΑΘΗΣΙΑΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΓΙΑ ΜΕΛΕΤΗ, στο blog του σχολείου, διότι αναρτάται και εκεί υλικό προς μελέτη από τους καθηγητές.
  6. Παρακολουθείστε ενημερωτικό video  εδώ  για το πώς θα εγκαταστήσετε στους υπολογιστές σας την εφαρμογή webex. Την εφαρμογή αυτή μπορείτε να την εγκαταστήσετε και στα κινητά σας μέσα από το Google Play. Θα σας χρειαστεί, ώστε να έχετε τη δυνατότητα, σε πραγματικό χρόνο, να έρχεστε σε επικοινωνία με τους καθηγητές σας. Απαραίτητο, για την εγκατάσταση του webex, είναι να έχετε όλοι προσωπικό e-mail.