ΨΗΦΙΑΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΣΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ

Προσκαλούνται όλες οι μαθήτριες και οι μαθητές του Γυμνασίου Βουλιαγμένης να δημιουργήσουμε τη δική μας, ασύγχρονη, σε πρώτη φάση, εξ αποστάσεως ψηφιακή τάξη στο προσωπικό μου blog,για όσο διάστημα απαιτηθεί, λόγω των δυσμενών συνθηκών που βιώνουμε. Σας εύχομαι να είστε υγιείς και να προσέχετε. Το ραντεβού μας από σήμερα είναι ένα κλικ στον φιλόξενο διαδικτυακό μου τόπο, ο οποίος ονομάζεται ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ

Εκεί, λοιπόν, θα σας τροφοδοτώ με υλικό του μαθήματός μας. Τα κριτήρια αξιολόγησης, ως ασκήσεις, θα τα συμπληρώνετε με τη βοήθεια του σχολικού μας εγχειριδίου, καθώς και των σημειώσεών σας. Φροντίζετε, καθημερινά, να ρίχνετε μια ματιά. Παρακαλώ, ανταποκριθείτε και μην με απογοητεύσετε. Σας περιμένω με χαρά.

Επιθυμώ, συμπληρωματικώς, να σας ενημερώσω, ότι περιμένω την εγγραφή σας στα ψηφιακά μου μαθήματα στον ιστότοπο https://eclass.sch.gr/ . Πρόσβαση σ’ αυτόν μπορείτε ν’ αποκτήσετε, κάνοντας χρήση των προσωπικών σας κωδικών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.