Οδηγίες για την εγγραφή των μαθητών/μαθητριών του Γυμνασίου Βουλιαγμένης στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Αποτέλεσμα εικόνας για sos

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών του Γυμνασίου Βουλιαγμένης, αφού πρώτα μελετήσουν προσεκτικά τις οδηγίες που δίνονται στο σύνδεσμο  https://register.sch.gr/students/docs20/StudentsRegisterHelp.pdf , κατόπιν να εγγράψουν τα παιδιά τους, κάνοντας κλικ εδώ , προκειμένου να αποκτήσουν κωδικούς πρόσβασης στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Οι κωδικοί αυτοί είναι απαραίτητοι, ώστε να μπορούν οι μαθητές/μαθήτριες να παρακολουθούν μαθήματα Εξ Αποστάσεως Διδασκαλίας από τους καθηγητές τους. Σχετικό πρόγραμμα διδασκαλιών θα καταρτιστεί από την Ομάδα Υποστήριξης Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης του Γυμνασίου Βουλιαγμένης.

Διευκρίνιση: Κατά τη συμπλήρωση της σχετικής φόρμας από τους γονείς – κηδεμόνες, θα σας ζητηθεί ο Αριθμός Μητρώου (Α.Μ.) του μαθητή ή της μαθήτριας. Αυτόν μπορείτε να τον αναζητήσετε στον έλεγχο επίδοσης προφορικής βαθμολογίας του Α τετραμήνου, στο πάνω δεξιό μέρος του ελέγχου. Εάν δεν καταφέρετε να τον βρείτε, τότε θα αφήσετε κενό το συγκεκριμένο πεδίο συμπλήρωσης.