Δώρα γνώσης από τις εκδόσεις Πατάκη!

IMG 20240930 103234

IMG 20240930 103344

Μια ευχάριστη έκπληξη σήμερα για όλους, εκπαιδευτικούς και μαθητές/ -τριες, ήταν η παραλαβή νέων βιβλίων, τα οποία δώρισε ο εκδοτικός οίκος Πατάκη στη σχολική μας βιβλιοθήκη.

Με μεγάλη εκτίμηση στέλνουμε  τις θερμές μας  ευχαριστίες προς τις εκδόσεις Πατάκη για τη στήριξή τους και τη συνεργασία τους με το σχολείο μας.

Η δωρεά τους θα  ενισχύσει την εκπαιδευτική  διαδικασία, προσφέροντας  πολύτιμα εργαλεία και πηγές γνώσης.

Οι τίτλοι που μας παρείχαν καλύπτουν ιστορικά και φιλοσοφικά  θέματα και θα  εμπνεύσουν τους αναγνώστες τους να εξερευνήσουν νέες ιδέες και προοπτικές.

Η συνεργασία μας με τις εκδόσεις Πατάκη δεν είναι μόνο μια ευκαιρία να γνωρίσουν οι μαθητές/-τριες μας σπουδαία λογοτεχνικά και επιστημονικά έργα, αλλά και να συμμετάσχουν σε δραστηριότητες που ενθαρρύνουν την κριτική σκέψη και τη συζήτηση γύρω από τα κείμενα. Οι επισκέψεις συγγραφέων και τα εργαστήρια που διοργανώνονται από τις εκδόσεις στο πλαίσιο του Μήνα εφηβείας -στον οποίο συμμετέχει τα τελευταία χρόνια το σχολείο μας- ενθαρρύνουν τη φιλαναγνωσία και προάγουν τη δημιουργική σκέψη.

Ευχαριστούμε για την προσφορά και ανυπομονούμε να συνεχίσουμε με νέες κοινές δράσεις!

Δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο τον ηλεκτρονικό κατάλογο της σχολικής μας βιβλιοθήκης εμπλουτισμένο με τους νέους τίτλους:

IMG 20240930 152724