Πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας σχολ. έτους 2020-21

Ανακοινώνεται, σύμφωνα με σχετική ΥΑ, η έναρξη του Προγράμματος της Ενισχυτικής Διδασκαλίας για το τρέχον σχολικό έτος 2020-21. Η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών/τριών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.
Όποιοι/ες μαθητές/τριες έχουν χαμηλή επίδοση σε ένα ή περισσότερα μαθήματα και ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας (14:00-17:00)  θα πρέπει οι Γονείς/Κηδεμόνες τους να υποβάλλουν τη σχετική αίτηση-δήλωση στο σχολείο. Την τελική απόφαση για την επιλογή των μαθητών/τριων που θα συμμετάσχουν στο Πρόγραμμα θα λάβει ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας.
Για την λήψη της σχετικής δήλωσης κάντε κλικ στο σύνδεσμο Δήλωση για Ενισχυτική και αφού την εκτυπώσετε, την συμπληρώσετε και την υπογράψετε θα πρέπει να την αποστείλετε μέσω email στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου gymvarda@sch.gr, το αργότερο μέχρι τις 27/11/2020.