Δράση στα πλαίσια του “Νοιάζομαι και Δρώ”

Ndr_8644Την Παρασκευή 10/02/2017 στις 6.00 μ.μ. και στο πλαίσιο του προγράμματος «Νοιάζομαι και Δρω» εκπαιδευτικοί και μαθητές του σχολείου μας που συμμετέχουν στο πρόγραμμα περπάτησαν στο εμπορικό κέντρο της Βάρδας και μοίρασαν  ενημερωτικά φυλλάδια και πλαστικά μπουκάλια για τη συλλογή τηγανέλαιου με σκοπό να ενημερώσουν και να ευαισθητοποιήσουν τους ελεύθερους επαγγελματίες της περιοχής αλλά και τους απλούς πολίτες για τα σημαντικά οφέλη ως προς την προστασία του περιβάλλοντος καθώς και την εξοικονόμηση ενέργειας που θα προκύψει από τη δράση αυτή. Ndr_8658

Στην εκδήλωση αυτή συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί κ.κ. Γιαννακού Χρύση (ΠΕ 06), Διευθύντρια, Λαμπροπούλου Χρύσα (ΠΕ15), Τσιρώνη Μαριάννα (ΠΕ16) και Μόσχου Χρυσούλα (ΠΕ02.50) και Τσαφογιάννης Ndr_8657Κωνσταντίνος (ΠΕ11) και ομάδα  μαθητών της Β΄τάξης του σχολείου, την οποία αποτελούσαν οι παρακάτω μαθητές: Αλεξανδρή Δέσποινα, Βαλογιάννη Βάλια, Βασιλοπούλου Χριστίνα, Διαμαντοπούλου Θεώνη, Καρδάμας Διονύσης, Ζαβού Κατερίνα, Καπλάνης Παναγιώτης, Θεοδωροπούλου Μαριάννα, Γομοστιώτη Ραφαέλα, Βαλογιάννη Χαρά, Βασιλακόπουλος Γιώργος, Ζαβός Παναγιώτης, Γούρμος Γιώργος, Καρνάτσου Πένυ, Κατσιμπερνάκη Τατιάνα, Μίχα Ίγκλα, Μερκάι Ιωάννα, Παράι Κατερίνα, Κουτουζή Δέσποινα, Σουλάνη Αγγελική, Τσαφογιάννη Μπέτυ και Τζελέπης Νίκος.