Ειδική Διαγνωστική Επιτροπή Αξιολόγησης και Υποστήριξης για το σχολικό έτος 2019- 2020

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι στο σχολείο μας ξεκίνησε τη λειτουργία της η ΕΔΕΑΥ ( Ειδική Διαγνωστική Επιτροπή Αξιολόγησης και Υποστήριξης) για το σχολικό έτος 2019- 2020 με σκοπό την εξειδικευμένη υποστήριξη των μαθητών/-τριών και την ιδιαίτερη φροντίδα των μαθησιακών και κοινωνικών τους αναγκών.
Ο θεσμός αποτελείται από τις ειδικότητες της ψυχολόγου και της κοινωνικού λειτουργού και της εκπαιδευτικού Εδικής Αγωγής του σχολείου μας. Η ψυχολόγος και η κοινωνική λειτουργός θα βρίσκονται κάθε Τρίτη 8: 10 – 12:30 στο χώρο του σχολείου και μπορούν να παρέχουν υπηρεσίες σε μαθητές/-τριες και γονείς. Όσοι γονείς ενδιαφέρονται μπορούν να ενημερώνουν την Διεύθυνση για να ορίσουν συνάντηση με τις ειδικούς.