Ανακοίνωση για τη μεταφορά μαθητών για το σχολικό έτος 2020-21

Οι  γονείς- κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ τάξης του 1ου Γυμνασίου Μίκρας  των οποίων η κατοικία βρίσκεται εκτός των ορίων του οικισμού του Τριλόφου και σε απόσταση μεγαλύτερη των 2,5 χιλιομέτρων από το σχολικό κτίριο του 1ου Γυμνασίου και οι οποίοι μετακινούν τα παιδιά τους με ίδια μέσα προς και από το σχολείο,  μπορούν  να υποβάλλουν αίτηση ημερήσιας  αποζημίωσης βάση της  υπ’ αριθ. 50025/19-9-2018 Κοινής Υπουργικής Απόφασης «Μεταφορά μαθητών δημόσιων σχολείων από τις Περιφέρειες».

Απαραίτητα έγγραφα

1. Αίτηση του γονέα-κηδεμόνα
  2. Λογαριασμός κοινής ωφελείας (ηλεκτροδότησης, ύδρευσης, φυσικού αερίου, σταθερής τηλεφωνίας) ή τελευταίο εκκαθαριστικό στο όνομα του κηδεμόνα του μαθητή ή του κατά νόμο επιτρόπου αυτού με τον οποίο πιστοποιείται η διεύθυνση κατοικίας
  3. Υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα αναγράφεται ο αριθμός του αγροτεμαχίου-οικοπέδου στο οποίο βρίσκεται η κατοικία τους