Απόκτηση λογαριασμού από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) για μαθητές/τριες

Μαρ 202023

Αγαπητοί γονείς,

Ενόψει οδηγιών από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για την εκκίνηση μαθημάτων μέσω Διαδικτύου, παρακαλούμε να προβείτε στην εγγραφή του παιδιού σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) και να δημιουργήσετε για το παιδί λογαριασμό ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (e-mail).
Η διεύθυνση που πρέπει να επισκεφτείτε είναι η: https://register.sch.gr/students/
Οδηγίες μπορείτε να διαβάσετε στη διεύθυνση: https://register.sch.gr/students/docs20/StudentsRegisterHelp.pdf
Τον αριθμό μητρώου μαθητή μπορείτε να τον δείτε από τον έλεγχο του Α΄ τετραμήνου.
Αν έχετε κάποιο πρόβλημα παρακαλούμε επικοινωνήστε στο e-mail του σχολείου mail@gym-trilof.thess.sch.gr και δηλώστε το πρόβλημα σας. Να έχετε υπομονή γιατί το σύστημα λειτουργεί αργά επειδή υπάρχει υπερφόρτωση.

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία από όλους τους γονείς θα σταλούν νεότερες οδηγίες για την διεξαγωγή των μαθημάτων.

Ο διευθυντής
Σαρρής Βασίλειος