Α΄ Τακτική Συνέλευση Νέου Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων της σχολικής χρονιάς 2019-2020

Τρίλοφος, 2 Δεκεμβρίου 2019

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Θα θέλαμε να σας καλέσουμε στην Α΄Τακτική Συνέλευση της σχολικής χρονιάς 2019-2020, που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου 2019, στις 19:00μμ στο χώρο του σχολείου μας.
Θέματα Γενικής Συνέλευσης (Ημερήσια Διάταξη):
• Γνωριμία του νέου Δ.Σ. Συλλόγων γονέων & κηδεμόνων με τους γονείς του σχολείο μας
• Σχεδιασμός των στόχων και δράσεων της νέας σχολικής χρονιάς
• Διάφορα θέματα και προτάσεις-απόψεις των γονέων, που θα βοηθήσουν στην βελτίωση της παρουσίας των παιδιών μας στον χώρο του Σχολείου.
• Καθορισμός μέρας και ώρας μηνιαίων συνεδριάσεων γονέων & κηδεμόνων
• Καθορισμός μέρας και ώρας μηνιαίων συνεδριάσεων μαθητών/τριών
• Η οργάνωση της Χριστουγεννιάτικης γιορτής του σχολείου
• Αντιμετώπιση και επίλυση των θεμάτων και των προβλημάτων που αντιμετωπίζει μια σχολική κοινότητα

Στόχος του νέου Δ.Σ. του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας είναι να δημιουργήσουμε τις συνθήκες αυτές, όπου όλοι μαζί, εκπαιδευτικοί, γονείς, μαθητές ως μια ομάδα, θα δουλέψουμε για την καλύτερη λειτουργία του σχολείου!
Σ’ αυτή την προσπάθεια κανένας, όσο καλές προθέσεις και αν έχει, δεν μπορεί να ανταπεξέλθει, παρά μόνο, αν συνεργαστούμε όλοι μαζί!

Σας περιμένουμε όλες/ους να κουβεντιάσουμε τις ιδέες σας και τους προβληματισμούς σας για να προσπαθήσουμε να φτιάξουμε παρέα ένα σχολείο όπως το ονειρευόμαστε!

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την συνεργασία σας.
Παρακαλούμε να μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας για τυχόν διευκρινήσεις και προτάσεις.
Δ.Σ. συλλόγου γονέων και κηδεμόνων 1ουΓυμνασίου Μίκρας

Το πρωτότυπο έγγραφο εδώ: 20191202_1ηΤακτικηΣυνελευση ΔΕ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ