Εκλογές του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 1ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΙΚΡΑΣ

Τρίλοφος 11/12/2014

Προς τους γονείς και κηδεμόνες

Στην συνέλευσή της Γ.Σ. που πραγματοποιήθηκε στις 26/11/2014 με λύπη μας τόσο τα μέλη του ΔΣ όσο και όσοι γονείς παρεβρέθηκαν (μόλις 18 από σύνολο 240 παιδιών) βρεθήκαμε στην δυσάρεστη θέση να μην μπορούμε να προχωρήσουμε στην διαδικασία των εκλογών καθώς υπήρξε τρομακτική έλλειψη υποψηφίων.

Το πιο λυπηρό όμως είναι ότι με την τρομακτική αυτή απουσία συμμετοχής απο μέρους σας, οδηγείτε ένα συλλογικό όργανο, του οποίου αποκλειστική μέριμνα είναι η καλύτερη παιδεία των παιδιών μας, στην διάλυση.  Παρόλο που γνωρίζουμε ότι κάποιοι από εσάς έχουν πολύ σοβαρούς λόγους για την απουσία τους, ο αριθμός των εμφανισθέντων στην προαναφερθείσα συνέλευση είναι απογοητευτικός και ταυτόχρονα ενδεικτικός για την απαξίωση που δείχνουμε όλοι γενικότερα σε όργανα και δράσεις της τοπικής κοινωνίας που θα μπορούσαν να οδηγήσουν σε κάτι καλύτερο.

Σας καλούμε λοιπόν όλους, για τελευταία φορά να συμμετέχετε στην διαδικασία των εκλογών ενεργά, τόσο σαν υποψήφιοι όσο και σαν ψηφοφόροι.

Σύμφωνα με την τελευταία απόφαση της Γ.Σ., ορίζεται ημέρα εκλογών η Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 13:30. Η επίλογή της συγκεκριμένης  ημέρας και ώρας έγινε για την διευκόλυνσή σας, καθώς συμπίπτει με την επίδοση των ελέγχων πρόοδου.   Όσοι γονείς μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων επιθυμούν να θέσουν υποψηφιότητα για την εκλογή τους στο Δ.Σ., στην Ένωση Γονέων και στην Εξελεγκτική Επιτροπή, μπορούν να υποβάλλουν την υποψηφιότητά τους με τους παρακάτω τρόπους:

1. τηλεφωνικά στα παρακάτω νούμερα 6976482180 (Καλφάκη), 6936585868 (Ακριτίδου), 6974755194 (Αργυρούδη)
  2. με δηλώσή τους στο email του συλλόγου sgkgym1trilofos@gmail.com και
  3. επιστρέφοντας συμπληρωμένο, στην διεύθυνση του σχολείου, το έντυπο που βρίσκεται στο τέλος της επιστολής

από σήμερα Πέμπτη 11/12/2014 έως και την Τρίτη 16/12/2014.

Σας ενημερώνουμε ότι το ΔΣ είναι 7μελές με 3 αναπληρωματικά μέλη ενώ στην Ένωση Γονέων ο αριθμός τον εκλεγέντων εξαρτάται από τον αριθμό των συμμετέχοντων στις εκλογές.

Για πρακτικούς λόγους εφορευτική επιτροπή θα είναι τα μέλη του απερχόμενου συμβουλίου:

κ. Καλφάκη Κατερίνα πρόεδρος

κ. Ακριτίδου Μαρία γραμματέας

κ. Αργυρούδη Αγγελική μέλος

Υπενθυμίζουμε ότι δικαίωμα ψήφου έχουν και οι δύο γονείς.

Ελπίζουμε στην ανταπόκρισή σας και περιμένουμε τις υποψηφιότητές σας.

Για το ΔΣ

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                            Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΛΦΑΚΗ                                      ΑΚΡΙΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

———————————————————————

ΑΙΤΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑΣ

ΟΝΟΜΑ: Αιτούμαι την υποβολή υποψηφιότητας
ΕΠΙΘΕΤΟ: για το Δ.Σ.                  [  ]
ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ: για την Ένωση Γονέων         [  ]
ΠΑΙΔΙΑ:ΤΑΞΕΙΣ:

για την Εξελεγκτική Επιτροπή [  ]
* Οι υποψήφιοι για την Εξελεγκτική Επιτροπή δεν μπορούν να θέσουν υποψηφιότητα και για το Δ.Σ. ή την Ένωση Γονέων.

ΤΡΙΛΟΦΟΣ ………………                           Ο/Η ΑΙΤ…..