Εορτασμός της Ενσωμάτωσης της Δωδεκανήσου – Μάρτιος 2018

Στις 6 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας εορταστική εκδήλωση για την Ενσωμάτωση των Δωδεκανήσων στην Ελλάδα. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου παρουσίασαν το χρονικό των ιστορικών γεγονότων, βίντεο, ποιήματα και τραγούδια αφιερωμένα στην ημέρα αυτή, με την καθοδήγηση των καθηγητών Β. Παπανικολάου, Κ. Θεοδωρόπουλου και Β. Τσακάλη. Την γιορτή  παρακολούθησαν οι επίσημες αρχές, γονείς και κάτοικοι του νησιού.

Στις 7 Μαρτίου 2018 στο Μεγάλο Χωριό της Τήλου, έλαβε χώρα ο καθιερωμένος εορτασμός για την Επέτειο της Ενσωμάτωσης των Δωδεκανήσων στην Ελλάδα. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας παρέλασαν προς το Ηρώο του Μ. Χωριού και κατέθεσαν στεφάνι στην μνήμη των πεσόντων. Τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε η καθηγήτρια του σχολείου Β. Παπανικολάου.