Εορτασμός 17ης Νοέμβρη

Στις 17 Νοεμβρίου 2017 το σχολείο μας οργάνωσε εκδήλωση – αφιέρωμα στα γεγονότα του Πολυτεχνείου, το Νοέμβρη του 1973. Την γιορτή ανέλαβαν οι καθηγητές του σχολείου Α. Σκαντζής, Ι. Θηλυκός (διδασκαλία χορωδίας) και Π. Κατωπόδης (χορευτικό). Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου αναφέρθηκαν στο χρονικό της εξέγερσης του Πολυτεχνείου ενάντια στη χούντα, με παράλληλη προβολή εικόνων και βίντεο, καθώς επίσης παρουσίασαν και ένα θεατρικό έργο του Θ. Μενεξέ αφιερωμένο στις μέρες εκείνες, με τίτλο «Εμένα με νοιάζει». Ακολούθησαν τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου, καθώς και χορευτικό δρώμενο σε μουσική του Μ. Θεοδωράκη από το έργο του «Αξιον Εστί». Την γιορτή  παρακολούθησαν οι επίσημες αρχές, γονείς και κηδεμόνες.