Ανοιχτή συζήτηση με θέμα Ο ΡΟΛΟΣ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ

Μία ακόμη δράση, για τους γονείς αυτή τη φορά, υλοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 23 Μαρτίου 2023 στο σχολείο μας.

Σε συνεργασία με το Κέντρο Κοινότητας Δήμου Σκιάθου έγινε μία ανοιχτή συζήτηση με θέμα “Μιλώντας για το ρόλο των γονέων στην πρώιμη εφηβεία” στην οποία προσκλήθηκαν και συμμετείχαν γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας.

Ομιλήτριες και συντονίστριες της συζήτησης ήταν η ψυχολόγος του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Σκιάθου, κα. Αναστασία Μουτζούρη, η Κοινωνική Λειτουργός κα. Εύη Ντούσκου και η ψυχολόγος κα. Κυριακή Γουνελά.

Οι γονείς/κηδεμόνες που παρευρέθηκαν εκδήλωσαν την ικανοποίησή τους και την επιθυμία τους να γίνονται συχνότερα τέτοιου είδους δράσεις.

Ευχαριστούμε θερμά το προσωπικό του Κέντρου Κοινότητας και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Γυμνασίου Σκιάθου.