Η συμμετοχή του σχολείου μας στο Skiathos Trail Run 2021 (φωτογραφίες)

Με επιτυχία και με ασφάλεια ολοκληρώθηκε ο Διεθνής Ορεινός Ημιμαραθώνιος 24 χλμ Skiathos Trail Run 2021 “Στα μονοπάτια του Παπαδιαμάντη” με συνδιοργάνωση του Δήμου Σκιάθου, του πολιτιστικού και οικολογικού συλλόγου EcoΖην Σκιάθου και της Περιβαλλοντικής ομάδας του σχολείου μας. Παράλληλα, πραγματοποιήθηκε κι ο αγώνας 10 χλμ στα καλντερίμια της πόλης της Σκιάθου, 1,5 χλμ για τους μαθητές του γυμνασίου, 1 χλμ και 0,5 χλμ για τα παιδιά του δημοτικού.

Καθοριστικός παράγοντας της άψογης διοργάνωσης ήταν η συμβολή 60 μαθητών που συμμετείχαν ως εθελοντές σε διάφορα σημεία της διαδρομής και στα σημεία ελέγχου και ανεφοδιασμού. Σημαντική ήταν και η βοήθεια των καθηγητών του σχολείου μας που εθελοντικά συμμετείχαν στην γραμματειακή υποστήριξη την ημέρα του αγώνα καθώς και στη σηματοδότηση της ορεινής διαδρομής τις προηγούμενες ημέρες.