Έναρξη λειτουργίας σχολείου 13/09/2021

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός του σχολείου θα γίνει τη Δευτέρα 13/9/2021  (σε ώρα που θα ανακοινωθεί σε επόμενη ενημέρωση) και οι μαθητές/τριες παρακαλούνται να προσέλθουν στο σχολείο έχοντας μαζί τους:

• το πιστοποιητικό εμβολιασμού (αν έχουν εμβολιαστεί) ή
  • βεβαίωση παρελθούσας νόσησης από COVID-19 (τελευταίου εξαμήνου)

Σε περίπτωση που δεν έχουν τα παραπάνω οι μαθητές/τριες θα πρέπει να διενεργήσουν self test την Κυριακή ή τη Δευτέρα το πρωί πριν έρθουν στο σχολείο. Σε αυτή την περίπτωση θα προσκομίσουν (όπως και πέρυσι):

ή

• να την αντιγράψετε με το χέρι σε απλό χαρτί

Αντί του δωρεάν self test οι μαθητές/τριες, δύνανται να επιλέξουν τη διεξαγωγή διαγνωστικού ελέγχου (rapid test ή PCR test) από επαγγελματία υγείας είτε δωρεάν σε δημόσια δομή, στην οποία παρέχεται η σχετική δυνατότητα, είτε με επιβάρυνσή τους σε ιδιωτική δομή.

Η προμήθεια έξι (6) δωρεάν self-tests γίνεται δωρεάν από τα Φαρμακεία από σήμερα ως και την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των τριών επόμενων εβδομάδων (13-3/10), δηλαδή ολόκληρου του Σεπτεμβρίου.

Παρακαλούνται οι μαθητές να προσέλθουν με μάσκες.

Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά με Υγεία και Αισιοδοξία ! ! !

Για οτιδήποτε χρειαστείτε είμαστε στη διάθεσή σας.

Από τη διεύθυνση του σχολείου