Αρχική » Ανακοινώσεις » Προς τους Γονείς και Κηδεμόνες του Γυμνασίου Σίνδου

Προς τους Γονείς και Κηδεμόνες του Γυμνασίου Σίνδου

Από σήμερα αρχίζουν να βάφονται οι αίθουσες τους σχολείου μας αίθουσες όπου βρίσκονται καθημερινά τα παιδιά σας. Πέρα από την διατήρηση της καθαριότητας των χώρων, θέμα για την οποίο μιλάμε με τα παιδιά (και θα θέλαμε κι εσείς να μιλήσετε γι΄αυτό) προκύπτει το πλύσιμο των κουρτινών. Το κόστος για τα τις δώσουμε σε καθαριστήριο είναι απαγορευτικό, κι αν υπάρχουν κάποια χρήματα θα προτιμούσαμε να τα δώσουμε κάπου αλλού. Μετά από συνεννόηση με το προεδρείο του τωρινού Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων (υπενθυμίζω ότι έχετε εκλογές την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου) αλλά με τα μαθητικά συμβούλια του σχολείου μας, αποφασίστηκε να ζητηθεί η συνδρομή σας (όχι οικονομική) στο πλύσιμο των κουρτινών. Συγκεκριμένα ζητάμε την εθελοντική συνδρομή σας στο πλύσιμο των κουρτινών της αίθουσας όπου φοιτούν τα παιδιά σας. Είναι 4 κουρτίνες σε κάθε αίθουσα. Θεωρώντας ότι θα υπάρχει σημαντική ανταπόκριση στο αίτημα αυτό (που είναι αίτημα της σχολικής κοινότητας του σχολείου μας) σας ευχαριστούμε. Για την πρακτική διαδικασία: Μιλάτε με την κ. Χαριζάνη Γεωργία η οποία εργάζεται στην καθαριότητα του σχολείου μας. Τηλ. 6983184045.

Υ.Γ. Ευχαριστούμε ακόμα μια φορά την Σχολική Επιτροπή του Δήμου μας, το κ. Αντωνιάδη και φυσικά τον Δήμαρχό μας κ. Ιωαννίδη για το ενδιαφέρον τους για όλα τα σχολεία του Δήμου μας