Ενημέρωση μαθητών και γονέων για την ημέρα του Αγιασμού, Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021

Αγαπητοί μαθητές/-τριες και γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 θα γίνει ο Αγιασμός του Γυμνασίου στις 10:00 π.μ.

Οι μαθητές παρακαλούνται να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 09:45 π.μ. το αργότερο, φέρνοντας μαζί τους σχολικές τσάντες και σακούλες, καθώς μετά τον Αγιασμό θα γίνει η διανομή των μαθητικών βιβλίων.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο φορώντας μάσκα

Επίσης -σύμφωνα με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, αναφορικά με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2021-2022 και μετά από σχετική εισήγηση της Επιτροπής Ειδικών – οι μαθητές θα προσέλθουν  στις σχολικές με πιστοποιητικό εμβολιασμού (για τους μαθητές 12 ετών και άνω)  ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου) ή δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (σελφ) τεστ, το οποίο να έχει πραγματοποιειθεί  έως και 24  ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο. (δηλ την Κυριακή το βράδυ ή τη Δευτέρα το πρωί) και να έχει δηλωθεί στην πλατφόρμα self-testing.gov.gr  (Σχολική Κάρτα)

Παρακαλούνται οι γονείς να μην εισέλθουν στο σχολείο λόγω των μέτρων κατά της διασποράς του κορονοιού.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!