Αθλητικές δραστηριότητες του Γυμνασίου Πολυκάστρου

Οι μαθητές του Γυμνασίου μας συμμετείχαν στις αθλητικές δραστηριότητες που διοργανώνονται από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς.

Συγκεκριμένα στις 6 Μαϊού  πραγματοποιήθηκαν  στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολυκάστρου, οι αγώνες ποδοσφαίρου αγοριών – κοριτσιών με συμμετοχή των γυμνασίων του Δήμου Παιονίας.

Επίσης στις 12 και 13 Μαΐου στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης   θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες πετοσφαίρησης αγοριών και κοριτσιών και πάλι με τη συμμετοχή των γυμνασίων του Δήμου Παιονίας.

Σκοπός των αθλητικών δραστηριοτήτων είναι η ανάπτυξη  υγιούς αθλητικού πνεύματος στους μαθητές , της  ευγενούς άμιλλας, της χαράς και της ψυχαγωγίας των μαθητών/μαθητριών.

Δημοσιεύθηκε στην Αθλητικές, Ανακοινώσεις, Εκδηλώσεις, Τα νέα μας. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.