ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΣ

Την  Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκαν στο Γυμνάσιο Πηνείας  εκδηλώσεις  εις μνήμην της μαθήτριάς μας Κωνσταντίνας, επειδή συμπληρώθηκε ένας χρόνος από το θάνατό της. Ειδικότερα, οι μαθητές και οι μαθήτριες έτρεξαν περίπου 2.000 χιλιόμετρα πέριξ του χωριού της Εφύρας και στη συνέχεια όλοι επιβραβεύθηκαν με μετάλλιο για τη συμμετοχή τους. Επίσης, συγκεντρώθηκε από τους μαθητές και τις μαθήτριες ένα χρηματικό ποσό που κατατέθηκε στον Πανελλήνιο Σύλλογο Προστασίας Ενημέρωσης & Βοήθειας Καρδιοπαθών Παιδιών με διακριτικό τίτλο “Η Καρδιά του Παιδιού”. Είναι Σωματείο Μη Κερδοσκοπικού Περιεχομένου, Ιδιωτικού Δικαίου και ιδρύθηκε επίσημα το 1983 από γονείς καρδιοπαθών παιδιών με σκοπό την ηθική, ψυχολογική, υλική στήριξη και την παροχή πληροφόρησης στις οικογένειες των παιδιών.

Photo