Οι μαθητές της Γ’ τάξης του Γυμνασίου Πηγαδίων ολοκλήρωσαν τις πρόβες τους και είναι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσουν τη θεατρική παράσταση “Η άλφαβήτα της εφηβείας” την Κυριακή 22 Μαΐου 2022 στις 7 μ.μ. στο Πολιτιστικό Κέντρο Καρπάθου το “Κονάκι”.

Αφίσα Θεατρικού1 Αφίσα Θεατρικού2

Μέσα από μια διασκευή του ομώνυμου βιβλίου της Μάγιας Δεληβοριά θα… σπάσουν για λίγο τη σιωπή τους και θα ξετυλίξουν στη σκηνή το κουβάρι της εφηβείας από το Α ως το Ω. Σας περιμένουν να κάνετε μαζί τους μια… βουτιά στη θάλασσα της ψυχής τους και να δείτε για λίγο τον κόσμο μέσα από τα δικά τους μάτια.

Η θεατρική παράσταση υλοποιείται στα πλαίσια του Πολιτιστικού Προγράμματος Σχολικών Δραστηριοτήτων του σχολείου μας με τίτλο “Η εφηβεία από το Α ως το Ω.

Η αλφάβήτα της εφηβείας

Συντονίστρια εκπαιδευτικός: Ανδρομάχη Καζάρα