icons8-internet-64

Το σχολείο μας διαθέτει δυο βιβλιοθήκες. Η μια είναι η κύρια βιβλιοθήκη που περιλαμβάνει περίπου 800 βιβλία και η δεύτερη είναι δωρεά του φιλόλογου Κυρίου Γεωργίου Καλέ και περιλαμβάνει περίπου 500 βιβλία.

Για μια ακόμη φορά ευχαριστούμε τον Κύριο Καλέ για αυτή την σημαντική του προσφορά.

Και οι δυο βιβλιοθήκες του σχολείου μας από την τρέχουσα σχολική χρονιά θα είναι αναρτημένες στην ιστοσελίδα του σχολείου και διαθέσιμες σε εκπαιδευτικούς και μαθητές.

Μέσα από την ιστοσελίδα του σχολείου μπορεί ο καθένας να κάνει αναζήτηση και να βρει το βιβλίο που ψάχνει. Στην συνέχεια μπορεί μέσω του γραφείου του Δ/ντή να το δανειστεί.

Η Νέα Τεχνολογία μας δίνει αυτή την δυνατότητα και πιστεύουμε ότι με αυτόν τον τρόπο μπορούμε να εκμεταλλευτούμε τα οφέλη μιας βιβλιοθήκης όσο ποτέ άλλοτε.

Τα σχόλια είναι κλειστά.