Αρχική » Εκδηλώσεις » Αποχαιρετιστήρια γιορτή

Αποχαιρετιστήρια γιορτή

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά η γιορτή λήξης του σχολικού έτους στο Γυμνάσιο Περδίκκα.

Αρχικά παρουσιάστηκαν οι εργασίες των μαθητών που εκπονήθηκαν στα πλαίσια των προγραμμάτων της χρονιάς:

* E-Twinning: Δημιουργική Γραφή – Ιστορίες Μυστηρίου

* Οι μαθητές επιχειρούν: Λειτουργία εικονικού κυλικείου

* Σχολικός Εκφοβισμός – Βία

Προβλήθηκε επίσης η εργασία των μαθητών της Γ Γυμνασίου  ” Η μάχη του Ναλμπάνκιοϊ”, με την οποία πήραν μέρος στον διαγωνισμό που διοργάνωσε το Μουσείο Μακεδονικού Αγώνα και  απέσπασε τιμητικό έπαινο στα Περιφερειακά Σχολεία.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων τίμησε με συμβολικό ποσό τον μαθητή Βασσάκη Αλέξανδρο, που ήρθε πρώτος στους Σχολικούς Αγώνες Κλειστού του νομού Κοζάνης.

Οι απόφοιτοι εκφώνησαν αποχαιρετιστήριο λόγο και αφιέρωσαν στο κοινό ένα δικό τους ποίημα.

Τέλος, παρουσιάστηκαν χορευτικά που επιμελήθηκαν οι μαθητές της Α Γυμνασίου και η βραδιά έκλεισε με παραδοσιακούς χορούς.