eidh pr anagk

Στήριξη στους σεισμόπληκτους λαούς της Τουρκίας & της Συρίας από τα σχολεία της Περαχώρας

Ανθρωπιστική Βοήθεια στους σεισμόπληκτους της Τουρκίας και της Συρίας

9-02-2023 έως 17-02-2023

Αγαπητοί Μαθητές και Μαθήτριες,

Αγαπητοί Γονείς,

Οι Σύλλογοι Διδασκόντων, οι Δ/ντρια & οι Προϊστάμενες των σχολείων μας – Νηπιαγωγείο Περαχώρας, Δημοτικό Σχολείο Περαχώρας και Γυμνάσιο Περαχώρας – στεκόμαστε πάντα δίπλα σε όσους έχουν  ανάγκη. Τη φετινή χρονιά δοκιμάζονται από καταστροφικούς σεισμούς οι λαοί της Τουρκίας και της Συρίας. Γι’ αυτό το λόγο αποφασίστηκε να συγκεντρώσουμε είδη πρώτης ανάγκης σε συνεργασία πάντα με τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό.

Η δράση θα ξεκινήσει στις 9.02.2023 και θα ολοκληρωθεί στις 17.02.2023.

Η συλλογή αφορά μόνο στα είδη που αναφέρονται στην παρακάτω λίστα . Όπως έγινε και στο παρελθόν τα είδη που θα συλλέξουμε θα σταλούν μέσω του Περιφερειακού Τμήματος Λουτρακίου του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.

Τρόφιμα (μακράς διαρκείας)

αλεύρι, ζυμαρικά, όσπρια, γάλα εβαπορέ, σκόνη γάλακτος (για παιδιά), κονσέρβες (παντός τύπου), δημητριακά, παξιμάδια).

Λοιπά είδη (Μη μεταχειρισμένα)

Υπνόσακοι, κουβέρτες, είδη ατομικής υγιεινής.

Η βοήθεια όλων σας είναι πολύτιμη!