Μαθητικός Διαγωνισμός δημιουργίας video

Γενικά

Η Περιφέρεια Ηπείρου σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων διοργάνωσε Μαθητικό Διαγωνισμό δημιουργίας video με θέμα: «Ανακύκλωση και Προστασία του Περιβάλλοντος». Ο διαγωνισμός διεξήχθη στο πλαίσιο υλοποίησης του διασυνοριακού έργου «Integrated wastemanagement facilities for boosting recycling and composting in 7 Regions through cross-border activities» με ακρωνύμιο WASTE RREACT του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Εδαφικής Συνεργασίας IPA II CBC «Ελλάδα-Αλβανία 2014-2020»
Το Γυμνάσιο Πεδινής Συμμετείχε στο Διαγωνισμό με ομάδα από τέσσερις μαθήτριες της Γ΄Γυμνασίου, Ελευθερία Γούση, Δέσποινα Γκόγκου, Ουρανία Σκληρού και Λυδία Χήτα και υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Παρίση Άννα. Το video που δημιούργησαν είχε τίτλο Eco-thinkers working και ήταν αξιόλογο. Αξίζουν σε όλες θερμά συγχαρητήρια.