Έκθεση Τεχνολογίας

Στο Δέσκειο Γυμνάσιο Πάργας και στο πλαίσιο του σχολικού μαθήματος της Τεχνολογίας, πραγματοποιήθηκε η έκθεση  των μαθητών των τριών τάξεων με την παρουσίαση όλων των δημιουργικών έργων τους.

DSC_0119DSC_0118DSC_0116 Τα παιδιά επιμελήθηκαν σε ατομικό ή συλλογικό επίπεδο τα έργα τους όπως κινητά τηλέφωνα, πλυντήρια, Η/Υ, φωτιστικά, ρούχα, θερμοκήπια και χρηστικά αντικείμενα της καθημερινότητας. DSC_0115DSC_0114DSC_0113DSC_0112DSC_0111Το κάθε έργο συνοδεύεται και από την αντίστοιχη γραπτή εργασία που ολοκληρώθηκε τμηματικά στη διάρκεια του έτους.

DSC_0110DSC_0109 Ο συντονισμός επιτεύχθηκε από τον υπεύθυνο καθηγητή Τεχνολογίας Σκάρπο Θεόφιλο. Χαιρετίζουμε και συγχαίρουμε την προσπάθειά τους! Τους ευχόμαστε καλή πρόοδο με επινοητικό νου και εφευρετική ανησυχία.

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΠΑΡΓΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ, ΦΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.