999 αναρτήσεις

15055650_529023550627728_7386786926783624356_n 999 αναρτήσεις συμπληρώνει η ιστοσελίδα μας σήμερα. Κάτι που ούτε εμείς δεν πιστεύαμε ότι θα συνέβαινε, όταν πριν  τέσσερα χρόνια και κάτι μήνες ξεκινούσαμε με την Δέσποινα Μίαρη, αυτό το όμορφο ταξίδι στο διαδίκτυο.

999 θέματα. Θέματα για το σχολείο μας και τη σχολική ζωή, θέματα για την Πάργα μας, θέματα εκπαίδευσης και παιδείας, θέματα ψυχολογίας και ψυχαγωγίας, επιστημονικά και παιδαγωγικά, θέματα ενημέρωσης.

Πιστεύω ότι ο σύλλογος θα συνεχίσει την προσπάθεια. Θα διορθώσει, θα βελτιώσει, θα ανανεώσει την ιστοσελίδα μας, ώστε να παραμείνει  παράθυρο επικοινωνίας με τους γονείς και την τοπική κοινωνία,φάρος που ακτινοβολεί τις ύψιστες αξίες του σεβασμού, της αλληλεγγύης και της ειλικρινούς αγάπης , που όπως λέει και ο Λάμπρος Νούσης πρέπει να είναι καθολική, ανιδιοτελής, θυσιαστική και έμπρακτη.

ΣΠΥΡΟΣ ΝΟΥΣΗΣ

Επίλογος: Τραγούδια των παιδικών μας χρόνων με νoήματα και βιώματα. (Για να τα ακούσετε να κάνετε κλικ στον σύνδεσμο.

Μικρό παιδί: Ζωγράφος Γιώργος

www.youtube.com/watch?v=wf1lztPn-wk

Μαρινέλλα & Νταλάρας – ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ

www.youtube.com/watch?v=5LzZEHhWyv0

Πού θα πάει πού _ Γιάννης Πάριος

www.youtube.com/watch?v=0PYoG1VwudU

Ήρθατε σαν κύματα — Μανώλης Μητσιάς & Λουκιανός Κηλαηδόνης

www.youtube.com/watch?v=C1LCbU9OC64

Τι να θυμηθώ τι να ξεχάσω – Γιώργος Νταλάρας & Γιάννης Φέρτης

www.youtube.com/watch?v=K-lObrugzc8

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΠΑΡΓΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.