Έκθεση Τεχνολογίας

Στο Δέσκειο Γυμνάσιο Πάργας και στο πλαίσιο του σχολικού μαθήματος της Τεχνολογίας, πραγματοποιήθηκε η έκθεση  των μαθητών των τριών τάξεων με την παρουσίαση όλων των δημιουργικών έργων τους.

DSC_0119DSC_0118DSC_0116 Τα παιδιά επιμελήθηκαν σε ατομικό ή συλλογικό επίπεδο τα έργα τους όπως κινητά τηλέφωνα, πλυντήρια, Η/Υ, φωτιστικά, ρούχα, θερμοκήπια και χρηστικά αντικείμενα της καθημερινότητας. DSC_0115DSC_0114DSC_0113DSC_0112DSC_0111Το κάθε έργο συνοδεύεται και από την αντίστοιχη γραπτή εργασία που ολοκληρώθηκε τμηματικά στη διάρκεια του έτους.

DSC_0110DSC_0109 Ο συντονισμός επιτεύχθηκε από τον υπεύθυνο καθηγητή Τεχνολογίας Σκάρπο Θεόφιλο. Χαιρετίζουμε και συγχαίρουμε την προσπάθειά τους! Τους ευχόμαστε καλή πρόοδο με επινοητικό νου και εφευρετική ανησυχία.

Δημοσιεύθηκε στην ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΠΑΡΓΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ, ΦΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.