Σχολικές ειδήσεις

DSC01215

1. Ο σύλλογος καθηγητών του σχολείου μας όρισε τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες για τις παρελάσεις της 28ης Οκτωβρίου και της 25ης Μαρτίου για το σχολικό έτος 2016-2017.

Συγκεκριμένα:

Σημαιοφόρος του σχολείου μας ορίζεται η Ζαχαριά Σοφία-Μαρία του Νικολάου.

Παραστάτες ορίζονται:                                                                                                                  α) Για την 28η Οκτωβρίου:                                                                                                                   Από τη   Γ΄ Τάξη οι Αποστόλου Αθανασία του Γεωργίου και Σκάρπος Ορέστης του Θεόφιλου.                                                                                                                                            Από τη    Β΄ Τάξη οι Βάσση Νεφέλη του Αλέξανδρου και Χαλκή Αικατερίνη-Αφροδίτη του Ανδρέα.                                                                                                                                               Από την Α΄ Τάξη ο Βερλέτης Πέτρος του Σπυρίδωνα.

β) Για τη 25η Μαρτίου:                                                                                                                     Από τη   Γ΄ Τάξη οι Αποστόλου Αθανασία του Γεωργίου και Μητσιώνη Αικατερίνη του Δημητρίου.                                                                                                                                        Από τη   Β΄ Τάξη οι Βάσση Νεφέλη του Αλέξανδρου και Χαλκή Αικατερίνη-Αφροδίτη του Ανδρέα.                                                                                                                                                 Από την Α΄ Τάξη θα οριστεί ο μαθητής που θα έχει το μεγαλύτερο μέσο όρο στους βαθμούς του πρώτου τετραμήνου.

2.Την Τετάρτη 19-10-2016 ενημερώθηκαν από το διευθυντή και το σύλλογο καθηγητών οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών για τις αλλαγές στο Γυμνάσιο και τη λειτουργία του σχολείου

3.Την ίδια μέρα πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας από το σύμβουλο των φιλολόγων κ. Κωνσταντίνο Τσιαντή επιμορφωτική συνάντηση των φιλολόγων του Γυμνασίου με θέμα: «Αναδιάρθρωση και εξορθολογισμός της διδακτέας ύλης των φιλολογικών μαθημάτων στο σύγχρονο σχολείο.»

4.Αντίστοιχη επιμορφωτική συνάντηση από τη σύμβουλο των μαθηματικών κ. Αφροδίτη Πανταζή και με τη συμμετοχή των καθηγητών μαθηματικών των σχολείων της Πάργας και του Καναλακίου θα πραγματοποιηθεί στο εργαστήριο Πληροφορικής του σχολείου μας την Τετάρτη 26 Οκτωβρίουμε θέμα «Εξορθολογισμός της διδακτέας ύλης των μαθηματικών στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση.»

5.Ως ημέρες ενημέρωσης των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών ορίζονται η Δευτέρα και η Τρίτη κάθε εβδομάδας από 9.30 έως 13.00.

6.Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου μαθητές του σχολείου μας θα παρουσιάσουν μονόπρακτα του Μπρέχτ με θέμα «Τρόμος και Αθλιότητα του Γ΄ Ράιχ.», την Τετάρτη, 26-10-2016 και ώρα 20.00 στο Αμφιθέατρο του σχολείου μας.                                                                                                                                           Προσκαλούμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και όλους τους συμπολίτες μας να παρακολουθήσουν την παράσταση.

Κατηγορίες: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΣΧΟΛΕΙΟ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.