Δωρεά Desktop PC στο Γυμνάσιο Ορμύλιας

Με ιδιαίτερη χαρά παραλάβαμε την Παρασκευή 17 Μαΐου 2024 έναν σταθερό υπολογιστή, δωρεά που πραγματοποιήθηκε με την εξαιρετική πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Με τη δωρεά αυτή διευκολύνεται σε σημαντικό βαθμό η επιτέλεση  ψηφιακού διοικητικού έργου το οποίο είναι ιδιαίτερα απαιτητικό σε καθημερινή βάση.

Είναι σημαντικό τα σχολεία να υποστηρίζονται από το κράτος, από φορείς/συλλόγους αλλά και από ανθρώπους που έχουν την ευαισθησία και τη δυνατότητα να υποστηρίξουν το εκπαιδευτικό έργο, πόσο μάλλον, μικρών επαρχιακών σχολείων που έχουν περιορισμένες οικονομικές δυνατότητες και ελάχιστους πόρους.

Η Διεύθυνση, το εκπαιδευτικό προσωπικό, οι μαθήτριες και οι μαθητές του Σχολείου μας ευχαριστούν θερμότατα τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για το ενδιαφέρον και την ευγενική τους προσφορά.

Ελπίζουμε η δωρεά τους αυτή να βρει και άλλους μιμητές.

Ευχαριστούμε πολύ

Διευθυντής Γυμνασίου Ορμύλιας