ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ” ΜΙΚΡΟΣ ΘΑΛΗΣ 2023-2024″

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΙΚΡΟΥ ΘΑΛΗ 2023-2024

ΒΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α Γ/ΣΙΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΡΜΥΛΙΑΣ ΕΠΑΙΝΟΣ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Α Γ/ΣΙΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΡΜΥΛΙΑΣ ΕΠΑΙΝΟΣ

Μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία του Διαγωνισμου «Ο ΜΙΚΡΟΣ ΘΑΛΗΣ 2023-2024», ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας θα θέλαμε να εκφράσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια στους  μαθητές της Α΄τάξης: 1) Βρη  Ιωάννη και 2) Καραγιάννη Βασίλειο, οι οποίοι διακρίθηκαν στον διαγωνισμό με Έπαινο.

Οι βραβεύσεις θα πραγματοποιηθούν στο πλαίσιο της 14ης Διεθνούς Μαθηματικής Εβδομάδας 2024  από 15 έως και 21 Απριλίου 2024.

Θα σταλεί σχετική ενημέρωση και θα γίνει ανάρτηση  στην ιστοσελίδα του Παραρτήματος της Ε.Μ.Ε Μακεδονίας  http://www.emethes.gr/.

Επίσης, θερμά συγχαρητήρια στις οικογένειες των μαθητών μας  που στέκονται αρωγοί στις προσπάθειες των παιδιών τους καθώς και σε όλους τους καθηγητές του σχολείου μας που ενθαρρύνουν και κινητοποιούν τα ενδιαφέροντα των μαθητών τους σε επιμέρους γνωστικά αντικείμενα.

Ο  Διευθυντής