Ε Ο Ρ Τ Η Τ Ρ Ι Ω Ν Ι Ε Ρ Α Ρ Χ Ω Ν

Ο Ι    ΤΡΕΙΣ  ΜΕΓΑΛΟΙ      ΙΕΡΑΡΧΕΣ      ΚΑΙ   ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟΙ   ΔΑΣΚΑΛΟΙ                         αρχείο λήψης

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο, Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2024, στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου κατά τον Εσπερινό της Παραμονής της Εορτής των Τριών Ιεραρχών ( ώρα έναρξης 17.00’) θα πραγματοποιηθεί τελετή Αρτοκλασίας.

Καλούνται οι μαθητές των σχολείων μας και οι γονείς αυτών να τιμήσουν με την παρουσία τους τη μνήμη των τριών Μεγάλων Πατέρων και Οικουμενικών Δασκάλων, του Μεγάλου Βασιλείου, του Γρηγορίου του Θεολόγου και του Ιωάννη του Χρυσοστόμου.

Την Τρίτη 30 Ιανουαρίου ,το πρωί, θα παραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος εκκλησιασμός όλων των μαθητών και διδασκόντων του Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου Ορμύλιας.

Λουκιανός  Κελλίδης

Θεολόγος