Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 84ου Διαγωνισμού «Ο ΘΑΛΗΣ», ο οποίος  διεξήχθη την Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2023.

Από το σχολείο μας  διακρίθηκαν και θα συμμετάσχουν στην 2η  φάση του διαγωνισμού που θα παραγματοποιηθεί τον Ιανουάριο του 2024 , οι μαθήτριες της Β΄ τάξης :1) Καραγιάννη Όλγα και 2) Μπόκια Ελισάβετ. Επισημαίνεται ότι το σχολείο μας είναι το μοναδικό από τα Γυμνάσια του Ν.Χαλκιδικής με διακριθέντες μαθητές,  το οποίο θα εκπροσωπηθεί στην επόμενη φάση του διαγωνισμού με 2 συμμετοχές!!!

Ο Διευθυντής, η Υποδιευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Ορμύλιας εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια στις παραπάνω μαθήτριες για τη  διάκρισή τους. Παράλληλα, σας ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του διαγωνισμού, υγεία, δημιουργικότητα, πρόοδο και πολλές διακρίσεις στη ζωή σας.

Συγχαρητήρια, επίσης, στους γονείς  και τους καθηγητές σας  που στέκονται πάντοτε συνοδοιπόροι  κι αρωγοί σε κάθε προσπάθειά σας.

Λουκιανός Κελλίδης, ΠΕ01

Ένα σχόλιο στο Αποτελέσματα 84ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά«Ο ΘΑΛΗΣ» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Τα σχόλια έχουν κλείσει.