Αγιασμός στο 1ο Γυμνάσιο Νέων Μουδανιών

Παρακαλούνται  οι μαθητές/τριες να προσέλθουν στο χώρο του σχολείου, τη Δευτέρα  14 Σεπτεμβρίου 2020  και ώρα 9.30, λόγω συναυλισμού με το ΓΕΛ Ν. Μουδανιών και αποφυγής συνωστισμού για προφύλαξη διασποράς του.

Οι μαθητές των χωριών Ποτίδαιας και Αγίου Μάμα, στην περίπτωση που δεν μετακινηθούν με γονέα-κηδεμόνα, θα εξυπηρετηθούν με τα τακτικά πρωινά δρομολόγια του ΚΤΕΛ. Το σχολείο θα είναι ανοιχτό από τις 08:00.

Ο αγιασμός θα τελεστεί στις 11.00 σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις https://blogs.sch.gr/gymnmoud/files/2020/09/KYA-για-τη-λειτουργία-των-σχολείων.pdf

Στη συνέχεια θα δοθούν τα βιβλία. Οι μαθητές πρέπει να έχουν τη σχολική τσάντα και μια σακούλα

Η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει σύμφωνα με την ΚΥΑ (Κοινή Υπουργική Απόφαση) και με υποχρεωτική χρήση μάσκας σε όλους τους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους του σχολείου καθώς και στα μέσα μαζικής μεταφοράς.

Οι μαθητές που μετακινούνται με το ΚΤΕΛ, για την επιστροφή τους μπορούν να  εξυπηρετηθούν  με το τακτικό μεσημεριανό δρομολόγιο

Ευχόμαστε ολόψυχα καλή σχολική χρονιά με υγεία και φώτιση