Εντυπώσεις μαθητών από το περιβαλλοντικό πρόγραμμα για τον Αγροτουρισμό!

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Η συμμετοχή μας σε αυτό το πρόγραμμα ήταν μια φανταστική εμπειρία. Μέσα από αυτό καταφέραμε να αντλήσουμε νέες πληροφορίες  για τους τομείς της αγροτικής ανάπτυξης και του τουρισμού από την συνέντευξη του Δημάρχου και από την επίσκεψη μας στην Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή. Παράλληλα μας δόθηκε η ευκαιρία να παρουσιάσουμε το έργο μας μιλώντας στο ραδιοφωνικό σταθμό RadioStar.

Τζήνα Μαρία

Η επίσκεψη στην Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή της Θεσσαλονίκης ήταν μια ευκαιρία να γνωρίσω νέα επαγγέλματα με μέλλον, που σκέφτομαι να ακολουθήσω.

Ελισσάβετ Χατζηπέτρου

Η ευκαιρία που μας δόθηκε να επισκεφτούμε το RadioStar 95.5, την Αμερικανική Γεωργική Σχολή και να πάρουμε συνέντευξη από τον Δήμαρχο της Νέας Προποντίδας ήταν καταπληκτική. Επιπλέον, η συμμετοχή μας στο πρόγραμμα μας έδωσε την ευκαιρία να ζήσουμε κάτι διαφορετικό και ενδιαφέρον.

Τζιράκη Σωτηρία