Πράξη αγάπης του σχολείου μας ενόψει των Εορτών

Στις μέρες που έρχονται γεμάτες αγάπη, αλληλεγγύη και ενδιαφέρον για το διπλανό μας, το 1ο Γυμνάσιο Νέων Μουδανιών στέκεται δίπλα στο Χαμόγελο του παιδιού και στο έργο του για όλα τα παιδιά που βρίσκονται σε ανάγκη και μαζεύει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης στο Σχολείο.

Παράλληλα θα προσπαθήσουμε να στηρίξουμε οικογένειες του σχολείου μας που δυσκολεύονται  αυτήν την περίοδο οπότε ακόμα και η ελάχιστη χρηματική προσφορά είναι δεκτή.

Σας παρακαλούμε να υπάρχει ποικιλία σε ότι θα στείλετε με τα παιδιά σας, (όχι μόνο ένα είδος), ζυμαρικά ,όσπρια, κονσέρβες , λάδι, είδη υγιεινής, απορρυπαντικά.

Σας ευχαριστούμε θερμά και ευχόμαστε κανένα παιδί να μην αισθάνεται μόνο του, κανένα παιδί να μη βρίσκεται σε κίνδυνο, όλα τα παιδιά να έχουν δίπλα τους γονείς, σχολείο, κοινωνία, φορείς που τα νοιάζονται και τα υποστηρίζουν.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

Καλές Γιορτές!

IMG 18c39d92f1156dd11da05599729f5a37 V