(Επι)…βράβευση μαθητών από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Σε μια προσπάθεια αναγνώρισης και προώθησης της φιλαναγνωσίας ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Ν. Μουδανιών (επι)…βράβευσε τους τρεις πιο συχνούς επισκέπτες της σχολικής μας βιβλιοθήκης για τη φετινή σχολική χρονιά δίνοντάς τους από ένα συμβολικό δωράκι.

Οι μαθητές Νικόλαος Γκαρούμπας, Χρήστος Κούλας και Ιωάννα Παπάζογλου εκτός του ότι δανείστηκαν τα περισσότερα βιβλία φέτος, μας τα παρουσίασαν κιόλας, συμπληρώνοντας εθελοντικά τη σχετική φόρμα που δίνεται στα παιδιά από τις υπεύθυνες της βιβλιοθήκης Ελένη Δεμέτου και Μαρία Ρομπότη και αποκτώντας έτσι το δικαίωμα συμμετοχής στη βράβευσή τους από τον σύλλογο.

Ασφαλώς όλα τα μέλη της σχολικής βιβλιοθήκης έκαναν τα ίδια στον εαυτό τους το καλύτερο και το σπουδαιότερο δώρο, που δεν είναι άλλο από τα οφέλη της φιλαναγνωσίας. Συγχαρητήρια, παιδιά! Καλό καλοκαίρι!

Ραντεβού τον Σεπτέμβρη στη βιβλιοθήκη μας!

Ρομπότη Μαρία