Αναστολή λειτουργίας 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΝΑΞΟΥ λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών

IMG 20210414 094747

Εξαιτίας των δυσμενών καιρικών συνθηκών που πλήττουν το νησί μας τις τελευταίες ώρες και για λόγους πρόληψης, έγινε αναστολή  της δια ζώσης λειτουργίας όλων των σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (και των Εσπερινών δομών), καθώς και των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών στη Νάξο και στις Μικρές Κυκλάδες, τη Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2023 και την Τετάρτη 8-2-2023, σύμφωνα με την απόφαση του Δήμαρχου Νάξου .
Επομένως  τόσο τη Δευτέρα 6-2-2023 όσο και την Τετάρτη 8-2-2023 πραγματοποιήθηκε  τηλεκπαίδευση με το ισχύον ημερήσιο ωρολόγιο πρόγραμμα . Οι μαθητές πατώντας πάνω στο σύνδεσμο των διευθύνσεων Webex των καθηγητών του σχολείου που τους έχουν ήδη αποσταλεί μπήκαν  στις ηλεκτρονικές αίθουσες των καθηγητών και να παρακολουθήσαν  κανονικά τα μαθήματα τους, σύμφωνα με το ισχύον ημερήσιο ωρολόγιο πρόγραμμα της κάθε μέρας.
Υπενθυμίζουμε ότι η τηλεκπαίδευση είναι υποχρεωτική για όλους.