Διδακτική επίσκεψη στο Δημαρχείο Νάξου

IMG 20220311 224645

Μια ξεχωριστή εμπειρία είχαν οι μαθητές του Γ1 και του Γ4 του σχολείου μας, την Πέμπτη 10/3/2022, όταν επισκέφθηκαν το Δημαρχείο Νάξου και Μικρών Κυκλάδων στα πλαίσια του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού και των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων. Στην αίθουσα του Δημοτικού συμβουλίου η προϊσταμένη της Διεύθυνσης Διοικητικών και Οικονομικών υπηρεσιών κα Καμπούρη Ελένη ενημέρωσε τους μαθητές μας για το οργανόγραμμα, τις αρμοδιότητες , τα έργα του δήμου μας. Με προθυμία απάντησε στις ερωτήσεις των μαθητών/ητριών για κάθε θέμα που τέθηκε. Οι αντιδήμαρχοι κ. Κατσαράς Ευ. και Μανιός Δ. συνομίλησαν με τους μαθητές για θέματα αρμοδιότητάς τους.

IMG bfe582184355fab50d3200b8ee67c77b V
Υπεύθυνος για την υλοποίηση της διδακτικής επίσκεψης στο Δημαρχείο Νάξου ήταν ο Υποδιευθυντής του σχολείου μας ,κύριος Κόντες Ιωάννης.