ΜΑΘΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΟ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΞΟΥ

Την Δευτέρα 4 Οκτωβρίου 2021, κατά τη διάρκεια των 4 τελευταίων διδακτικών ωρών, πραγματοποιήθηκαν  οι μαθητικές εκλογές για την ανάδειξη του δεκαπενταμελούς μαθητικού συμβουλίου του σχολείου. Τα πενταμελή συμβούλια των τμημάτων έχουν ήδη συγκροτηθεί από τις εκλογές της  23ης Σεπτεμβρίου 2021.

Αξίζει να σημειωθεί ότι κατά τη διάρκεια της αναμονής των αποτελεσμάτων,  οι  μαθητές είχαν την ευκαιρία να μεταβούν ανά τμήμα, με τη συνοδεία των καθηγητών τους, στο εργαστήριο Πληροφορικής. Εκεί  παρακολούθησαν ,  μία   σύντομη επιμορφωτική  ταινία  με θέμα:  «Κίνδυνοι Διαδικτύου» καθώς και μία παρουσίαση με φωτογραφίες από τη συμμετοχή τους στον εορτασμό της 8ης Πανελλήνιας Σχολικής  Ημέρας  Αθλητισμού.

Η συγκρότηση σε σώμα του δεκαπενταμελούς συμβουλίου έγινε την Τρίτη 5  Οκτωβρίου 2021.