Εγινε η πρώτη πρακτική εξάσκηση στο “Παίζουμε μαζί – μαθαίνουμε μαζί”

Το πρόγραμμα «Play Unified.Learn Unified – Παίζουμε Μαζί, Μαθαίνουμε Μαζί» συνεχίστηκε την  Παρασκευή 19/2 με το πρακτικό μέρος και την δραστηριότητα:  ΜΠΟΤΣΕ (ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ με μεικτές ομάδες μαθητών 1ου Γυμνασίου  και ΕΕΕΕΚ Νάξου.

Η χαρα της συμμετοχής ήταν έκδηλη σε όλους και οι διοργανωτές είδαν στα πρόσωπα των παιδιών να επιτυγχάνονται οι στόχοι του προγράμματος. Ολοι ξέρουμε τον “νικητή” αυτών των αγώνων όπου κυριάρχησαν η ευγενής άμιλλα, η ικανοποίηση απο τη συμμετοχή στο παιχνίδι και η ομαδική συνεργασία μαθητών απο διαφορετικά σχολεία που όμως είναι ίσα .. όπως ίσοι είναι και ήταν καθόλη την διάρκεια των δραστηριοτήτων όλοι οι μαθητές που πήραν μέρος.

Το πρόγραμμα θα συνεχιστεί την Παρασκευή 5/3 με ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΜΕΙΚΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ