ΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ της 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Την Τρίτη 27-10-2020 κατά τη διάρκεια της 1ης και 2ης ώρας πραγματοποιήθηκαν εκδηλώσεις-δράσεις για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου, σύμφωνα με την Φ1/144550/ΓΔ4/22 – 10-2020 εγκύκλιο του ΥΠΕΘ. Οι εκδηλώσεις- δράσεις περιελάμβαναν προβολή βίντεο και συμμετοχή σε ομαδικές δραστηριότητες μελέτης κειμένων και επίλυσης σταυρολέξων και πραγματοποιήθηκαν εντός του κάθε τμήματος με τους υπεύθυνους καθηγητές. Την επιμέλεια του υλικού των δράσεων είχαν οι φιλόλογοι του σχολείου μας κυρίες Συριοπούλου Μαρία και Ψαρρά Ευδοξία.

Ακολούθησε την 3η διδακτική ώρα η τελετή παράδοσης της Σημαίας από τον διευθυντή κύριο Φουτάκογλου Στράτο στη σημαιοφόρο του σχολείου και στη συνέχεια κατάθεση στεφάνου στο μνημείο του Γ. Βαλληνδρά που βρίσκεται στον κήπο του σχολείου. Στο τέλος, οι μαθητές έψαλλαν τον Εθνικό Ύμνο .

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται