ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Α΄ΤΑΞΗΣ

Την Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων των μαθητών της πρώτης τάξης. Όπως κάθε χρόνο, έτσι κι εφέτος ο διευθυντής κ. Στράτος Φουτάκογλου κάλεσε τους γονείς και κηδεμόνες για ενημέρωση σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου, τους κανόνες και τη φιλοσοφία που διέπει το 1ο Γυμνάσιο της πόλης αλλά και τα μέτρα που προβλέπονται από το πρωτόκολλο για την αντιμετώπιση του covid – 19. Οι γονείς είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τους καθηγητές των παιδιών τους και να ακούσουν λίγα λόγια για αυτούς απο τον διευθυντή. Η συγκέντρωση έλαβε χώρα στο μπροστινό προαύλιο και οι γονείς προσήλθαν με μάσκες ενώ κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης διατηρούσαν τις προβλεπόμενες αποστάσεις μεταξύ τους. Εγινανα ερωτήσεις οι οποίες στο σύνολό τους απαντήθηκαν.