Τρίτη 14-5-2019: 2η μέρα Θεματικής εβδομάδας

Η δεύτερη μέρα της Θεματικής Εβδομάδας, κύλησε με προσκεκλημένο στο σχολείο μας, το γεωπόνο – οινολόγο  κ. Γιώργος Μακρυδημήτρη   . Έγινε ενημέρωση των  μαθητών στο αμφιθέατρο, με ομιλία και παρουσίαση οπτικοακουστικού υλικού  με θέμα «Οίνος και Αλκόολ».

Καλεσμένος της σημερινής ημέρας ήταν επίσης  ο  καθηγητής Φυσικής Αγωγής και δάσκαλος του  αθλήματος της αντισφαίρισης (τένις) κ. Ζευγώλης Ιωάννης και ο εκπαιδευτής, παλιός μαθητής μας, κ. Μανωλάς Μανώλης. Ο καθηγητής παρουσίασε το άθλημα στους μαθητές όλων των τάξεων,  με παιγνιώδη  μορφή ασκήσεων, ώστε να μπορέσουν να  το γνωρίσουν  και να εξοικειωθούν.

Τέλος , πρέπει να επισημάνουμε ότι εκτός από τους  επίσημους προσκεκλημένους του σχολείου, και οι καθηγητές  παρουσίασαν  κατά τη διάρκεια του ωραρίου τους   δράσεις όπως ομιλίες , προβολή βίντεο, παιχνίδια   σχετικά με τους θεματικούς  άξονες της Εβδομάδας .