Χριστουγεννιάτικα κάλαντα και δώρα απο το 1ο Γυμνάσιο στο ΕΕΕΕΚ Νάξου

Μαθητές του 1ου Γυμνασίου μαζί με εκπαιδευτικούς και τον διευθυντή του σχολείου, επισκέφθηκαν το ΕΕΕΕΚ Νάξου. Κατά την διάρκεια της επίσκεψης παραδόθηκε μια μεγάλη φάτνη που προκατασκευαστηκε στο εργαστήρι τεχνολογίας με την επιμέλεια του καθηγητή κ. Ι. Κοντόπουλου. Χορωδία μαθητών με την συνοδεία οργάνων και τον συντονισμό της κας Έλσας Λεοντιαδου έψαλλαν τα κάλαντα των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς από διάφορα μέρη της Ελλάδας. Στιγμές χαράς και συγκίνησης κυριάρχησαν σε παιδιά και εκπαιδευτικούς με ολοφάνερη την ικανοποίηση όλων των παρευρισκομένων. Η διευθυντρια του ΕΕΕΕΚ κα Στέλλα Τζακωνιάτου ευχαρίστησε μαθητές και εκπαιδευτικούς του 1ου Γυμνασίου, εκφράζοντας όλους τους παράγοντες της σχολικής κοινότητας του ειδικού σχολείου.