ΣΧΟΛ. ΕΤΟΣ 2019-2020

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ  “Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”

Το Σάββατο 18  Ιανουαρίου 2020 πραγματοποιήθηκε η δεύτερη φάση των διαγωνισμών της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας  “Ο Ευκλείδης” . Στο διαγωνισμό αυτό  έλαβε μέρος η μαθήτρια του Γ1 τμήματος Βασιλάκη Κυριακή – Μαρία, νικήτρια  στο διαγωνισμό   “Ο Θαλής”

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ  “Ο ΘΑΛΗΣ”

Το Σάββατο 9  Νοεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε ο 80ος  Πανελλήνιος  Διαγωνισμός στα Μαθηματικά  « Ο Θαλής».  Ο διαγωνισμός αυτός  είναι ο πρώτος από τους τρεις (ο δεύτερος είναι  «Ο Ευκλείδης » και ο τρίτος είναι  «Ο Αρχιμήδης » )που διοργανώνει κάθε χρόνο η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία ,  με την έγκριση και υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Οι μαθητές του σχολείου μας που πήραν  είναι:

Δέτσης Μανώλης (τμήμα Γ1), Βασιλάκη Κυριακή -Μαρία (τμήμα Γ1), Σέργη Νικολέτα (τμήμα Γ3), Ζώτος Απόστολος (τμήμα Β1)