ΣΧΟΛ.ΕΤΟΣ 2018-2019

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ  “Ο ΘΑΛΗΣ”

Το Σάββατο 10  Νοεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε ο 79ος  Πανελλήνιος  Διαγωνισμός στα Μαθηματικά  « Ο Θαλής».  Ο διαγωνισμός αυτός  είναι ο πρώτος από τους τρεις (ο δεύτερος είναι  «Ο Ευκλείδης » και ο τρίτος είναι  «Ο Αρχιμήδης » )που διοργανώνει κάθε χρόνο η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία ,  με την έγκριση και υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας , Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Οι μαθητές του σχολείου μας που πήραν  είναι:

Βασιλάκης Βασίλης ( τμήμα Β1),  Ζαφείρη Ειρήνη( τμήμα Β2),  Μαργαρίτης Στέλιος ( τμήμα Β2), Μιχελοπούλου Αντιγόνη( τμήμα Β3).

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ  του 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΝΑΞΟΥ από την ΕΜΕ

Την Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018, στις 13:00, η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία βράβευσε μαθητές του σχολείου μας,  σε μια όμορφη  τελετή  που πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του Δήμου Νάξου. Οι μαθητές  μας, είχαν  πάρει μέρος και είχαν διακριθεί  στο διαγωνισμό της ΕΜΕ «ο Μικρός Ευκλείδης»,  κατά τη φοίτηση στους στην Ε΄ και Στ΄ τάξη του  Δημοτικού.

Οι μαθητές που βραβεύτηκαν είναι:

Βασιλάκη Αικατερίνη Βασιλάκη Κυριακή Μαρία
Βασιλάκης Βασίλειος Κουτελιέρη  Αικατερίνη Χριστίνα